
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Contact Plating | Gold |
| Type | |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 12 |
| Number of Bits | 12 |
| Turn-On Delay Time | 350 ns |
| Quiescent Current | 8 mA |
| Propagation Delay | 5.5 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Translator |
| Channel Type | Unidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 12 |
| Input Signal | GTL |
| Output Signal | LVTTL |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$1.30736
Ext.Price$1.30736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.30736 | $1.30736 |
| 10 | $0.96358 | $9.63580 |
| 25 | $0.87747 | $21.93675 |
| 50 | $0.82865 | $41.43250 |
| 100 | $0.78256 | $78.25600 |
| 300 | $0.74539 | $223.61700 |
| 500 | $0.70999 | $354.99500 |
